icon bigger icon smaller

Často kladené otázky

Zde najdete přehled nejčastěji kladených otázek souvisejících s našimi produkty.

Pokud v něm váš dotaz nenajdete, prosím, kontaktujte nás. Využijte k tomu náš kontaktní formulář nebo nám zatelefonujte.

 

Koupelové přísady & sprchové gely

Jaké je pH sprchových gelů tetesept?

Hodnota pH je asi 5,5, což znamená, že je pro pokožku neutrální. Používání sprchových gelů tetesept tedy nenaruší přirozený kyselý ochranný plášť pokožky.

Proč koupelové soli tetesept netvoří bohatou pěnu?

Koupelové soli tetesept hýčkají svými barvami, vůněmi a péčí o pokožku. Ve vodě se vytvoří jemná pěna. Kdo dává přednost bohaté pěně, tomu doporučujeme naše tetesept Koupelové koncentráty, tzn. tekuté Koupelové přísady Pro zdraví nebo [Koupelové přísady Pro pohodu.

Mohu se v tetesept koupelových přísadách koupat každý den?

Ano, v tetesept koupelových přísadách se můžete koupat každý den. Obsahují totiž složky, které pečují o pokožku, popř. jí navrací ztracenou výživu nebo [koupelové lipozomy. Ty se postarají o to, aby pokožka při koupání nevysychala a byla pěstěná. Pro citlivé typy pokožky se doporučují zvlášť pečující koupelové přísady pro péči o pokožku.

Škodí každodenní koupání pleti?

V čisté vodě se nám kůže často rychle svraští, protože vyschne. Zní to nelogicky, ale je to tak. Voda rozpustí tenkou kyselou ochrannou vrstvu a změkčí horní vrstvy rohoviny. Vlhkost uložená v pokožce z ní unikne. Čím je voda teplejší, tím rychleji proces vysychání probíhá.

Každodenní koupání neškodí, když koupelová přísada obsahuje složky pro péči o pokožku, popřípadě přísady, které jí navrátí ztracenou tukovou vrstvičku, jako tetesept koupelové přísady. Přidané účinné látky – jako jsou patentované tetesept koupelové lipozomy nebo rostlinné oleje – napomáhají tomu, že pokožka i ve vodě zůstane hebká. Tyto mikroskopické částice v kvalitních olejových a krémových přípravcích vyrovnají defekty ve struktuře pokožky, a transportují dokonce pečující látky i do hlubších vrstev kůže, která je tak optimálně pěstěna.

Proč je urea (močovina) ideální pro suchou a citlivou pokožku, například pro dětskou pleť?

Urea je látka, kterou vytváří tělo během látkové výměny bílkovin. Bývá obsažena v horní vrstvě pokožky. Když podíl močoviny v pokožce poklesne, například v důsledku častého mytí, pokožka vysychá.

Urea má hydratační účinek, čímž zabraňuje vysychání kůže. Díky tomu pokožka zůstává hladká a hebká. Urea je osvědčenou účinnou látkou v dermatologické terapii a kosmetice, především k péči o suchou a citlivou pleť, a výslovně se doporučuje do přípravků určených dětem. Proto se často označuje jako kouzelný prostředek pro získání pleti jemné jako dětská pokožka.

Dají se tetesept koupelové přísady používat i ve vířivce?

Naše koupelové přísady nejsou testovány pro použití ve vířivce. Proto jejich použití ve vířivce nedoporučujeme.

Může při používání tetesept koupelových přísad dojít k zabarvení povrchu vany?

Všechny tetesept koupelové přísady se před uvedením do provozu testují v nezávislém institutu. Testy materiálové snášenlivosti dokazují, že tetesept koupelové přísady při použití podle návodu k užívání nezbarvují povrch vany.

Co jsou koupelové lipozomy, které jsou obsaženy v tetesept koupelových přísadách?

Koupelové lipozomy vyvinulo vývojové oddělení firmy tetesept. Zajišťují optimální péči o pokožku při koupání. Jde o nepatrné dutiny ohraničené membránami, které se získávají z přírodních zdrojů a mohou se naplnit pečujícími a účinnými látkami, zajišťujícími vlhkost pokožky.

Ve vaně koupelové lipozomy ulpí na pokožce a proniknou jako malé přepravní kuličky do jejích horních vrstev. Přitom se otevřou, předají obsažené látky do pokožky a pěstí ji. Pěsticí účinek vydrží i po vykoupání a zajistí viditelně hedvábně jemnou pleť.

Může Calendula vyvolat alergické reakce?

Calendula, známá také jako měsíček, patří do čeledi hvězdnicovitých. V této čeledi se často vyskytují tzv. sesquiterpenlaktony, oleopryskyřičnaté látky rozpustné v tucích, které jako potenciální alergeny mohou vyvolat alergické reakce.

tetesept používá do dětských koupelových přísad výhradně měsíček lékařský (Calendula officinalis), který žádné sesquiterpenlaktony neobsahuje. Proto se u nich alergické reakce vyskytují jen velice vzácně. Snášenlivost [tetesept dětských koupelových přísad testoval nezávislý institut, a to i pro citlivou pokožku.

shadow