icon bigger icon smaller

Často kladené otázky

Zde najdete přehled nejčastěji kladených otázek souvisejících s našimi produkty.

Pokud v něm váš dotaz nenajdete, prosím, kontaktujte nás. Využijte k tomu náš kontaktní formulář nebo nám zatelefonujte.

 

Produkty při nachlazení

Jak dlouho mohu používat tetesept nosní spreje?

tetesept nosní spreje jsou velice jemné a organismus je dobře snáší. Mohou se užívat každý den i po delší dobu. tetesept nosní spreje můžeme po otevření užívat zvlášť dlouho – celých šest měsíců.

Co mohu udělat k posílení své imunity?

Oslabení imunitního systému může způsobit stres, nedostatek spánku nebo nedostatečné zásobování organismu vitaminy. Vedle zdravé a vyvážené stravy, která tělu dodává důležité živiny, podpoří imunitu i hodně pohybu na čerstvém vzduchu a pravidelné sportovní aktivity. Váš imunitní systém můžete posílit i zmírněním stresu a dostatečně dlouhým spánkem.

Chybějící živiny můžete kromě toho nahradit i potravinovými doplňky, čímž přispějete k [posílení imunitního systému. K nejsilnějším pomocníkům imunitního systému patří vitamin C a zinek, oba jsou – společně s echinaceou (třapatkou) – obsaženy v pastilkách tetesept Immusan® Echinacea.

Jak mohu zabránit rýmě?

Rýmu může způsobovat řada virů. Velice snadno se usazují na poškozené nosní sliznici, například suchým vzduchem v místnosti, studeným větrem nebo klimatizací. Nosní sliznice pak velice rychle vysychá, což negativně ovlivňuje její funkci přirozeného ochranného štítu proti pronikání virů.

Proto je velice důležité chránit sliznici před vysycháním. Ideálním prostředkem jsou [tetesept nosní spreje. Organismus je velice dobře snáší. Neobsahují žádné konzervační látky, a tak jsou vhodné i k dlouhodobému užívání.

Proč je při nachlazení tak důležité zásobovat organismus vitaminy a minerálními látkami?

Při nachlazení pracuje imunitní systém na plné obrátky, aby „vetřelce“ zneškodnil. Proto je důležité udělat vše pro jeho posílení a dodávat organismu dostatečné množství vitaminů, které mají v těle řadu důležitých úkolů, například:

  • vitaminy C a E aktivují kromě jiného obranné složky těla, čímž podporují imunitní systém v boji s viry způsobujícími nachlazení a další infekce. Navíc mají antioxidační účinky, a tak chrání tělo před volnými radikály.
  • Také zinek hraje důležitou roli v mnoha procesech látkové výměny. Když v těle tento stopový prvek chybí, imunitní systém je méně aktivní, takže organismus bojuje s infekcí déle, popř. hůř.

Jaké výrobky proti nachlazení firmy tetesept se smějí užívat i v těhotenství?

Kvůli maximální bezpečnosti spotřebitele vždy doporučujeme konzultovat užívání produktu předem s ošetřujícím lékařem.

Při užívání dle návodu se v těhotenství mohou užívat následující tetesept produkty:

  • sprej proti bolesti v krku s pukléřkou islandskou
  • tablety proti bolesti v krku s pukléřkou islandskou
  • pastilky proti bolesti v krku bez obsahu cukru s pukléřkou islandskou
  • pastilky tetesept Immusan Echinacea
shadow