icon bigger icon smaller

Lexikon účinných látek

Určitě jste si často kladli otázku, jakým způsobem mohou jednotlivé složky produktů působit na vaše zdraví? Chcete se dozvědět více o historii a původu účinných látek?

V lexikonu účinných látek a bylinek vám podrobně představíme všechny látky obsažené v produktech tetesept. Vyberte si některou z účinných látek z abecedního seznamu, abyste se o ní dozvěděli více. U každé účinné látky samozřejmě najdete i přehled produktů, které tuto látku obsahují.

 

Křemičitá zemina

Křemičitá zemina je čistě přírodní produkt, který tvoří asi z 80 % dioxid křemičitý. Ten obsahuje stopový prvek křemík neboli silicium. Vyskytuje se v minerálech (písek, horský křišťál, křemen). Je jednou z nejdůležitějších látek v našem těle. Slouží hlavně jako stavební materiál a živiny pro kůži, vlasy a nehty, vazivové tkáně a chrupavky.

Vlastnosti

Křemík obsažený v křemičité zemině podporuje tvorbu tkání a dokáže vázat vlhkost, čímž dodává pokožce pružnost a vypíná ji. Tělo si křemík nedokáže vytvořit samo, proto mu ho musíme dodávat uměle. Velké množství křemíku obsahují např. brambory, proso, ječmen, oves a minerální vody – nebo křemičité kapsle tetesept Kieselerde.

arrow Další účinná látka