icon bigger icon smaller

Vědecky prokázáno:

tetesept se věnuje výzkumu, protože Vám chce nabízet to, co si zasloužíte: seriózní a kvalitní výrobky prospívající zdraví. Proto se výrobky tetesept vyvíjejí v samostatném lékařsko-farmaceutickém výzkumném oddělení podle jedinečných receptů, což dokládá řada patentů. Věda totiž doprovází značku tetesept od jejího prvopočátku. Přečtěte si, proč jsou produkty tetesept tak zvláštní.

islaendisch_moos
 

Pukléřka islandská

Rostlina s krásným latinským názvem Cetraria islandica pochází z Islandu, jak její název naznačuje.

Je to druh lišejníku, který tvoří až 12 cm vysoké, rozvětvené zelenohnědé výhonky. Lišejníky se vyskytují v celé střední Evropě, nejvíc však rostou ve vyšších horských polohách, ve slatinách a severských světlých lesích. Planě rostoucí rostliny se sbírají a suší, aby se z nich mohl získat extrakt s léčivými účinky.

Pukléřka islandská se už od 17. století používá u nemocí dýchacích cest a své pevné místo při léčbě onemocnění horních cest dýchacích si získala i v moderní fytoterapii.

Pukléřka islandská obsahuje přírodní látky, jako hořčiny, lišejníkové kyseliny a slizové látky, které při použití v produktech proti nachlazení obalí krk a hltan jako ochranný film, a tak chrání citlivé sliznice před podrážděním.

tetesept využívá sílu pukléřky islandské ke zmírnění potíží v krku a hltanu, například v tabletách tetesept Isländisch Moos.

shadow